Back to all Post

Dzień Paszportu dla najmłodszych

Honorowy Konsulat Generalny Republiki Turcji rozpoczął działania edukacyjne od wzięcia udziału we wrocławskim Dniu Paszportów.
Naszym celem była promocja Turcji wśród dzieci. Dzień Paszportu to wyjątkowe spotkanie edukacyjne, podczas którego konsulaty przedstawiają dzieciom kulturę i zwyczaje reprezentowanych przez siebie krajów. Za nami już druga edycja tego wydarzenia, która odbyła się 6 listopada 2019 roku na Stadionie Wrocław. W Dniu Paszportu wzięło udział około 2,5 tysiąca uczniów szkół podstawowych. Przy stanowisku naszego konsulatu poznały tradycje i obyczaje Turcji.

Uczestnikom zaprezentowane zostały książki ilustrowane, tradycyjne przyrządy do parzenia kawy i herbaty oraz inne elementy związane z Turcją. Był także poczęstunek, dzięki któremu dzieci posmakowały kuchni tureckiej. Wszystkiemu towarzyszyły pokazy artystyczne w wykonaniu wielonarodowego zespołu, także z motywami zaczerpniętymi z kultury tureckiej.

Na początku wydarzenia każdy z uczestników otrzymał paszport, do którego w trakcie dnia zbierał pieczątki, odwiedzając stoiska placówek dyplomatycznych. Aby dostać pieczątkę turecką, dzieci odpowiadały na proste pytania m.in. o nazwę stolicy Turcji, o morza, do których ma dostęp i o kraje, z którymi graniczy. Dzieci niejednokrotnie zaskoczyły nas wiedzą.

Dzień Paszportu został zorganizowany przez prezydenta Wrocławia wraz z Konsulatem Honorowym Indii i 25 innymi konsulatami. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w wydarzeniu i rozpocząć działalność jeszcze przed oficjalnym otwarciem Honorowego Konsulatu Generalnego Republiki Turcji we Wrocławiu.
Galeria
Honorowy Konsulat Generalny Republiki Turcji © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności.